Zvířátkový les aneb krysa Vasilisa?!

Již potřetí místní maminky uspořádaly Zvířátkový les.

Tentokrát se zvířátky ožila Pláňava. Díky opravené cestě vznikla příjemná trasa vedoucí z náměstí do Dubínku a spousta z nás našla možná nový cíl svých vycházek. Letos se maminky proměnily v hada záchranáře, žabku kuňkalku, moudrou sovu, lišku Ryšku, krásného motýla, skotačícího zajíčka, hbitou veverku, pilnou včelku, lesního doktora datla nebo divoké prase. Zvířátka připravila opět různé úkoly seznamující nejen děti s jejich životem. Na každém stanovišti získaly děti odměnu v podobě kamínkových korálků. V cíli n byly pro děti připraveny již tradiční dřevěné medaile a pestré občerstvení. Kromě toho čekaly na děti v Dubínku další aktivity: vyráběly se masky, navlékaly korálkové náramky, a děti i rodiče mohly strávit příjemný čas opékáním špekáčků u ohně, letos nově i za doprovodu hudebních nástrojů a zpěvu.

Připravit prostor pro společně strávený čas rodin a přátel v našem krásném okolí a pomoci dětem budovat vztah k přírodě je pro nás jedna z priorit. Proto investujeme energii a čas do přípravy dalších ročníků. A že naše úsilí není zbytečné, ukazuje také vzrůstající počet návštěvníků a jejich pozitivní ohlasy.

A co můžete čekat příští rok? Možná se objeví jedovatý mlok, jezevec samotář či krysa vasilisa. Každopádně se těšíme na všechny, kdo se nebojí jakýchkoliv překážek, ať už je to terén, špína, únava či nepřízeň počasí. Protože KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO LESA!

Kateřina Šnédarová, Mgr.

Datum vložení: 14. 4. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 19. 7. 2022 22:26

Svátek má Soňa

• Zelený čtvrtek
  • Den učitelů

Zítra má svátek Taťána

• Velký pátek

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Vidíš-li v březnu žluté kvítí v přírodě, můžeš semeno spokojeně síti.