O škole

Mateřská škola "Na paloučku" Doubravník 319 je součástí příspěvkové organizace Základní škola a Mateřská škola Doubravník. V současné době má 2 třídy, které pojmou 56 dětí ve věku 3 – 7 let, o něž se starají 4 učitelky, 3 asistentky a 5 provozních pracovnic.

Školka sídlí v budově společně s kuchyní a školní jídelnou, je vybavena moderním zařízením a obklopuje ji prostorná školní zahrada se dvěma pískovišti. Herní prvky, hračky, pomůcky a veškeré vybavení pro děti jsou průběžně obnovovány a doplňovány tak, aby odpovídaly bezpečnostním a hygienickým předpisům.

Provoz mateřské školy je 6.15 – 16.15 hodin.

Úhrada za předškolní vzdělávání činí 200,- Kč za dítě na měsíc a platí se v hotovosti u vedoucí ŠJ.

Úhrada stravného se provádí platbou na účet školy a činí cca 700,- Kč měsíčně, pokud dítě navštěvuje MŠ celodenně.

Telefonní čísla do školky:

• třída Berušek 739 875 219,
  • třída Motýlků 739 280 845,
  • školní jídelna 737 877 272

E-mailová adresa: ms.doubravnik@volny.cz

Sledovat nás můžete i na facebooku – skolka.doubravnik

Filosofie MŠ

„Naše školka Na Paloučku,

rádi do ní chodíme,

společně si pohrajeme

a něco se dozvíme“

Naše školní píseň jednoduše vystihuje filozofii MŠ. Prioritou pedagogů je, aby se děti NA PALOUČKU cítily bezpečně a aby se zde vytvářely zdravé vztahy mezi všemi účastníky vzdělávání (pedagogové, děti, rodiče).

Každé dítě má právo být jedinečné a rozvíjet zde svůj potenciál. Chceme, aby se děti v rámci společných pravidel mohly rozhodovat svobodně a volit z více možností (volba aktivity, jídlo atd.). Klademe důraz na to, aby děti měly dostatek času na volnou hru v podnětném rozvíjejícím prostředí.

Protože je naše škola umístěna v nádherném přírodním prostředí věnujeme mnoho času pobytu v přírodě na pravidelných dlouhých procházkách a také školní zahradu využíváme k přírodnímu učení (chov morčat, pěstování zeleniny, moštování atd.).

Zaměřujeme se také na logopedickou prevenci, a to při pravidelných logopedických chvilkách v obou třídách MŠ a také cíleně se školní logopedkou na individuálních lekcích.

Snažíme se dětem poskytovat také dostatek pohybové aktivity a cílený rozvoj motorických dovedností při každodenním ranním cvičení.

Pravidelně využíváme spolupráci se základní školou v Doubravníku a připravujeme společné projekty a vystoupení (čtení školáků před spaním, lampionový průvod, moštování, adventní jarmark) atd.

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

• Světový den grafiky

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.