Výprava 1

Výprava
V pátek 12. ledna čtvrťáci vyrazili na výpravu.

Výprava

V pátek 12. ledna jsme jako čtvrťáci vyrazili na výpravu.

Začalo to ve středu, když jsme dostali dopis. V tom dopisu bylo napsáno o mapě, kterou jsme měli najít a podle toho jsme se měli dostat na dané místo. Když jsme našli mapu a koukli se na ní, tak jsme pomalu začali hledat, kam půjdeme a jak tam půjdeme. Po chvíli jsme zjistili že se tam nedá jít pěšky. Tak jsme začali hledat kolik stojí jízdenka na vlak a kdy nám to jede do Prudké a kdy zpátky. V pátek ráno jsme šli na vlak. Jeli jsme tři minuty. Do Prudké to netrvá dlouho. Jak jsme vystoupili z vlaku, vytáhli jsme mapu a začali hledat cestu. Museli jsme se zorientovat v mapě. Chvíli jsme bloudili, ale potkali jsme při tom krásné zamrzlé potůčky. Pak jsme šli správně a nic moc se nedělo. Když jsme došli na místo a prohlídli si ho, tak nám došlo že máme málo času na oheň. Oheň nám moc nešel rozdělat, ale zvládli jsme to. Rychle jsme si opekli špekáčky a utíkali. Vybrali jsme si kratší, ale těžší cestu. Bylo tam trní a spousty keřů. Zjistili jsme, že cesta vede přes zakázanou oblast. Tak jsme tak malinko vloupali a když už jsme byli skoro pryč tak tam jelo auto. Všichni jsme se lekli a báli se, a ten pán se jen v klidu zeptal, jestli nechceme otevřít bránu. Když jsme doběhli na zastávku, zjistili jsme že máme ještě čas. Pak už jsme jeli do školy. Moc jsme si to užili, i když jsme lezli do kopců.

Jolana Janhubová 4 třída.

Datum vložení: 23. 1. 2024 8:47
Datum poslední aktualizace: 23. 1. 2024 8:51
Autor: Jolana Janhubová 4 třída.

Svátek má Vít

• Mezinárodní den odpůrců vojenské služby
  • Světový den proti násilí na seniorech

Zítra má svátek Zbyněk

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den otců
  • Den afrického dítěte
  • Evropský den židovské kultury

V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Pohoda od svatého Víta do svatého Jana (24.6.) pro obilí je vyhraná.