TALENTY PRO FIRMY „T – PROFI“

Dne 30.3. 2023 proběhlo v Moravském Krumlově krajské kolo Jihomoravského kraje v soutěži TALENTY PRO FIRMY „ T – PROFI“. Vše organizovala Krajská hospodářská komora jižní Moravy.

Soutěž spočívala ve vytvoření 6 ti členného týmu ze 3 žáků SŠ 2. ročníku a 3 žáků ZŠ 5. ročníku. Soutěž byla určená pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří si prověří svou manuální zručnost a technické myšlení v oblastech mechaniky a elektrotechniky. Pod vedením odborníků z místních firem soutěžní týmy společně plnily zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice ( Merkur). Soutěž byla zajímavá v tom, že až na místě se žáci dozvěděli, co vlastně budou stavět.

Musím říci, že žáci ve složení za SŠ – David Odehnal, Miroslav Mečiar a Adam Koráb a za ZŠ Doubravník – Richard Mašek, Michal Houf a Leonid Shchablo si počínali velmi zdatně a obratně. V letošním ročníku krajské soutěže bylo úkolem sestavení - zkušební komory tlakového systému. Limit na sestavení této komory byl 3 hodiny. Z celkem 5 ti týmů stihli včas odevzdat jen dva týmy a mezi nimi i náš tým. Odevzdali jsme jako první 17 min. před ukončením časového limitu. Po té následovala kontrola funkčnosti a sestavení dílů porotou, která pak vyhlásila výsledky. Náš tým nakonec obsadil krásné druhé místo, za což bychom chtěli celému týmu poděkovat za vzornou reprezentaci obou škol.

Za celý tým Ing. Martin Klaus a Ing. Martin Procházka

Datum vložení: 31. 3. 2023 14:01
Datum poslední aktualizace: 31. 3. 2023 14:04

Svátek má Jaroslav

• Světový den grafiky

Zítra má svátek Vlastislav

• Mezinárodní den smutku
  • Mezinárodní den pro bezpečnost a zdraví při práci

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.