Školní bowlingová liga

Mnozí jistě vědí, že v Tišnově u nádraží je bowlingová herna, a mnozí ji také nejednou navštívili. Bowling je příjemná hra pro ukrácení volné chvíle, pro pobavení s rodinou či kamarády.

Na jednom konci dráhy odhodíte kouli a na druhém spadnou kuželky. Když máte štěstí, anebo když to umíte. Bowling je totiž i poměrně technicky náročný sport.

Centrum Xbowling Tišnov oslovilo naši Základní školu, abychom se zúčastnili nově vzniklé Školní bowlingové ligy, určené dětem školního věku 6-16 let. Tato soutěž vznikla v rámci projektu "Začni hrát… bowling!" realizovaného ve spolupráci s Českou bowlingovou asociací, za podpory MŠMT, Českého olympijského výboru a České unie sportu.

Podařilo se nám sestavit dva týmy, se kterými jsme jednou za měsíc jezdili do Tišnova na turnaje. Tam jsme se setkávali s dalšími čtyřmi týmy ze ZŠ Žďárec. Postupně jsme odehráli čtyři hrací dny po pěti hrách, ve kterých jednotlivé týmy získávaly body. Současně se vytvořil i žebříček jednotlivců. Konečný výsledek byl vyhlášen na konci čtvrtého hracího dne.

Některé děti hrály bowling poprvé v životě, nebo aspoň poprvé bez pomocných mantinelů, což je podmínka soutěže. Bylo nádherné sledovat, jak se snaží a každou hru se stále zlepšují. Všichni se navzájem povzbuzovali a podporovali, i utěšovali, když se zrovna nedařilo. Myslím, že pro všechny zúčastněné to byl ohromný zážitek a cenná zkušenost, kde vyhrává především týmová spolupráce a fair play.

A jak nakonec naše snažení dopadlo?

1. místo ZŠ Doubravník B 65,5 bodů
2. místo ZŠ Žďárec A 54,5 bodů
3. místo ZŠ Doubravník A 53,5 bodů
4. místo ZŠ Žďárec D 53 bodů
5. místo ZŠ Žďárec C 43,5 bodů
6. místo ZŠ Žďárec B 30 bodů

Nejlepším hráčem se stal František Kessner z týmu ZŠ Doubravník A, nejlepší hráčkou byla Lenka Štursová z týmu ZŠ Žďárec B. Zároveň si náš tým B vybojoval postup do regionálního kola, které proběhne na jaře.

Podrobné výsledky si můžete přečíst na dveřích školní tělocvičny ☺ nebo na webu České bowlingové ligy www.bowlingovaliga.cz.

Kateřina Kessnerová

Datum vložení: 4. 4. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 19. 7. 2022 22:39

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Po teplém Marku se často ochlazuje.