Šití panenek v Tišnově

Černý kašel, tuberkulóza, spalničky a další hrozné nemoci trápí mnoho dětí na světě, ovšem jen některé mají tu možnost se nechat proti nim očkovat.

Děti žijící v Africe tuto možnost nemají, proto se v listopadu uskutečnila akce "Ušij panenku - zachráníš dítě".

Této akce se zúčastnilo 8 holek 3. až 5. třídy + tři paní učitelky. Byly to žákyně: Maria Bracková, Petra Lahodová, Iveta Pavelková, Anna Šenkyříková, Markéta Vorlová, Adéla Krytinářová, Veronika Bočková, Dorota Šikulová a učitelky: Alena Šikulová, Eva Hertlová, Hana Životská a naše oddílová vedoucí Romana Vojtová.

Po dva týdny jsme jezdily do městské knihovny v Tišnově, kde byl nachystaný všechen materiál: jehly, nitě, látky a další věci, potřebné na šití panenek. Když jsme první středu dorazily do knihovny, měly jsme už tělíčka panenek nachystaná a teď je stačilo jen vycpat a obléci. Na oblékání jsme měly velmi pestrý výběr látek. K dispozici byly také různé střihy oblečení, takže jsme opravdu měly z čeho vybírat. Někdo si udělal Evropanku, někdo Asiatku a někdo Afričanku. Ani jedna z nás nedodělala panenku první středu, proto jsme tam jely i podruhé. 22. 11. jsme opravdu všechny panenky dokončily.

Byly to jen drobnosti jako vlásky, obličeje a různé vymyšlené doplňky. Panenky jsme tam nechaly na výstavu, aby si je mohli všichni prohlédnout. My jsme se na ně přijeli podívat v pátek 1. 12. Už ve škole jsme se všichni shodli, že jednu koupíme do školy za peníze, které jsme utržili za sběr papíru a některé z nás si koupily svoji panenku. Cena jedné panenky je 600 Kč. Tyto peníze však nebyly za panenku, ale na očkování proti těm strašným nemocem. Jsme rády, že jsme pomohly dobré věci. Výstava v tišnovské knihovně probíhá do konce února a tak koupí panenky můžete pomoci i Vy.

PS: Ani kluci nepřišli zkrátka, v Tišnově si za peníze za sběr vybrali nový fotbalový míč a pumpičku.
Dorotka Šikulová, 5. třída

Datum vložení: 19. 12. 2006 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 7. 2022 20:09

Svátek má Ilja

• Den lízátek

Zítra má svátek Vítězslav

Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.

Na svatého Eliáše dopoledne léto, odpoledne podzim.