Něco málo ze školy

Tak se nám ten kolotoč začíná zase pěkně roztáčet. Nebudu psát o dětských hřištích, ale o kolotoči školních povinností, starostí a radostí.

Slavnostní spuštění toho mumraje letos připadlo na první zářijový čtvrtek, kdy jsme se všichni sešli ve svátečním a přivítali nové prvňáčky. Po delší době k nám zavítalo více dětí, než jich odešlo na konci června. Jedenáct ku devíti není skóre vypůjčené z prvního poločasu házené, ale zmiňovaný poměr již bývalých a nových žáků. Pro statistickou úplnost je potřeba dodat, že prvňáčků máme deset a do naší školy chodí celkem třicet tři dětí.

Nejvýraznější personální změnou je ale odchod školnice paní Jarmily Mertové do důchodu. V doubravnické škole strávila devatenáct let a její vzpomínky a zážitky by určitě vydaly na knihu. Děkujeme za všechno. O to, aby škola byla dále čistá a útulná, se nyní starají paní Pavla Martinková a paní Barbora Urbánková. Učitelský kádr zůstává stejný jako v minulých letech.

Drobnými ale významnými úpravami prošel o prázdninách i interiér školy. V přízemí budovy vznikla nová koupelna se sprchovým koutem, ze staré výdejny jídla se stala příjemná kuchyňka a do dětské šatny přibyly nové police a botník. Také nemůžu opomenout nově vymalovanou vstupní chodbu do školy, která nás každý den uklidňuje svojí zelenkavou barvou.

Na jaře získala škola dotace z evropských fondů na technické vybavení a vzdělávání, což je ve třídách patrné na první pohled. Pozornost příchozích přitáhnou nezvykle vyhlížející tzv. interaktivní tabule, které mají netušené možnosti ve zkvalitňování výuky. Tabule nejsou určeny jen k pasivnímu předávání informací, ale rozvíjí dětskou představivost, učí děti brát novou techniku jako přirozenou součást života a vybízí je k jejich vlastní aktivitě. Technickou rekonstrukcí prošla také dnes už nepostradatelná počítačová učebna.

Je říjen a školní kolotoč už nabírá vyšší obrátky. Kromě vlastní výuky jsme ještě stihli navštívit "krále stromů", pobavilo nás divadelní představení štěpánovských ochotníků, organizovali jsme sběr starého papíru a stavěli jsme s dětmi a rodiči draky. Každý den se všichni snažíme, aby to bylo příjemné svezení a nebolela nás z něho hlava ani žaludek, jak se to tak někdy na kolotočích stává.

Na závěr už chci jen pozvat všechny zájemce a zvědavce na Dny otevřených dveří 7. - 9. listopadu, kde si můžete prohlédnout výše popsané a přesvědčit se, jak to chodí u nás ve škole. Ve vaší škole. Těšíme se na vás.

Aleš Roučka (učitel ZŠ)

Datum vložení: 7. 10. 2011 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 7. 2022 19:54

Svátek má Ilja

• Den lízátek

Zítra má svátek Vítězslav

V červenci do košile rozdělej se a v prosinci po uši oděj se!

Na svatého Eliáše dopoledne léto, odpoledne podzim.