Beseda ve škole

Dne 26. 11. 2013 se doubravnická škola stala místem konání besedy, která nás obohatila nejen o spoustu nových, zajímavých informací, ale i o nezapomenutelný zážitek. Naši školu poctil svojí přítomností pan Jaroslav Monte Kvasnica. Český spisovatel, tulák, cestovatel a milovník přírody.

Jeho koníčkem, vášní a posláním je zkoumání života vlků a psů. Napsal již několik knih právě s touto tematikou. Dále přispívá do časopisů Pes přítel člověka, Dobrodruh, Svět psů atd. Spolupracuje s CWFA (Česká společnost přátel vlků) a vystupuje v přírodovědných a popularizačních pořadech v České televizi. Pan Kvasnica přišel na besedu v doprovodu své partnerky, která fotograficky dokumentuje jeho knihy, s roční vlčicí a dvěma malamuty. Během besedy jsme se dozvěděli mnoho informací právě o životě vlků a vlčích smeček žijících ve volné přírodě. Autor si také připravil úryvky ze své knihy "Vlci přicházejí s větrem".

Kniha obohatila školní knihovnu, příběhy děti úplně pohltily. Po první části besedy přišel prostor na otázky, v čemž byly naše děti nezastavitelné a neskutečně zvídavé a nejednou překvapily i samotného spisovatele. Příjemným obohacením besedy byla přítomnost všech tří zvířecích kamarádů. Návštěva pana Kvasnici v doubravnické škole byla velikým zážitkem nejen pro děti, ale i pro dospělé. Doufáme v další společné setkání.

V prosinci tohoto roku oslavil pan Kvasnica významné životní jubileum - 60 let, ke kterému mu tímto za všechny děti i dospělé naší školy srdečně gratulujeme.

Alžběta Pololáníková

Datum vložení: 21. 12. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 7. 2022 19:49

Svátek má Ilja

• Den lízátek

Zítra má svátek Vítězslav

Staví-li v červenci hromadu mravenci po kraji všude, tuhá zima bude.

O svatém Eliáši bouřky často straší.